گریپ فروت Grapefruit

گریپ فروت Grapefruitگریپ فروت Grapefruitگریپ فروت Grapefruit

مشخصات رایجه: 

ترش، تند، با طعم تلخ در دهان در هنگام چشیدن، رایجه‌ی بسیار برازنده، بوی شاد، نشاط بخشی

گریپ فروت تنها میوه از دسته‌ی مرکبات است که که از دنیای قدیم نشأت نگرفته است. لیمو، پرتقال، نارنگی و سایر مرکبات شگفت انگیز آبدار توسط جهانگردهای ماجراجوی اروپایی به آمریکا برده شدند، اما گریپ فروت یک میوه‌ی نسبتاً جدید ا...

گریپ فروت Grapefruit

گریپ فروت Grapefruitگریپ فروت Grapefruitگریپ فروت Grapefruit

مشخصات رایجه: 

ترش، تند، با طعم تلخ در دهان در هنگام چشیدن، رایجه‌ی بسیار برازنده، بوی شاد، نشاط بخشی

گریپ فروت تنها میوه از دسته‌ی مرکبات است که که از دنیای قدیم نشأت نگرفته است. لیمو، پرتقال، نارنگی و سایر مرکبات شگفت انگیز آبدار توسط جهانگردهای ماجراجوی اروپایی به آمریکا برده شدند، اما گریپ فروت یک میوه‌ی نسبتاً جدید است که اصالت آن به قرن هجدهم و حوزه‌ی دریای کاراییب باز می‌گردد. این میوه به احتمال بسیار زیاد ترکیبی طبیعی از پوملو (یک میوه بسیار بزرگ از خانواده‌ی مرکبات که بسیار شبیه به گریپ فروت است) و پرتقال می‌باشد که برای اولین بار در باربادوس رویید. این میوه‌ی ترکیبی در حال حاضر در فهرست "هفت شگفتی باربادوس" قرار دارد، که مرکبات بهشتی هنوز به عنوان "میوه‌ی ممنوعه" شناخته می‌شوند.  این نام فریبنده توسط محلی‌ها گذاشته نشده است، و توسط گریفیث هاگس طبیعت شناس قرن هجدم گذاشته شده است، که قصد داشت با یافتن منشأ درخت در خوبی‌ها و بدی‌ها در باغ‌های بهشتی آن‌ها را شناسایی کند. این میوه‌های مشابه پرتقال غیر متعارف که از شاخه‌های سبز باشکوهی آویزان بودند برای او به صورت سیب‌های طلایی اشاره شده در کتاب مقدس نمایان می‌شدند - میوه‌ای که نوید دانش برای آن داده شده است.

برای سال‌های زیادی گریپ فروت جزو دسته میوه‌های دارابی (میوه‌های با داخل سرخ رنگ) شناخته می‌شد. نام این دسته از میوه‌ها (شادوک) به احتمال زیاد از نام کاپیتان شادوک گرفته شده است که برای اولین بار بذر پوملو را به جامائیکا آورد. نامی که امروزه برای این محصول استفاده می‌شود مربوط به روش رشد آن است که مشابه با انگور زرد بزرگ می‌باشد.

این میوه برای اولین بار در دهه‌ی 1820 در فلوریدا معرفی شد، که در حال حاضر نیز به صورت گسترده ای در آن منطقه کشت می‌شود. ایالات متحده آمریکا بزرگترین تولید کننده‌ی این محصول است و فلوریدا به تنهایی یک سوم گریپ فروت دنیا را تولید می‌کند. این میوه‌ی شگفت انگیز در رنگ‌های متنوعی از سپید مایل به زرد تا قرمز یاقوتی وجود دارد. آنچه که در بین این گستره‌ی تنوع در این محصول مشترک است آبدار بودن و طعم تند و شیرین آن است که کمی هم به تلخی میزند. این میوه معمولا به صورت آبمیوه مصرف می‌شود. این میوه یکی از سالمترین غذاهای جهان است که سرشار از مواد مغذی بسیار سودمند، آنتی اکسیدان‌ها و مواد شیمیایی گیاهی می‌باشد.

روغن اصلی این میوه از پوست آن استخراج می‌شود. این روغن در گذشته به خاطر رایجه‌ی آروماتیک خود مشهور بوده است و به صورت گسترده‌ای در آروماتراپی (درمان دردهای فیزیکی و احساسی به کمک رایحه‌ی گیاهان) مورد استفاده قرار گرفته است. ترکیب این روغن، و مشخصات حسی این میوه ممکن است برای خاک های زراعتی مختلف متفاوت باشد.  روش استخراج این عصاره معمولا شامل فشردن سرد پوست خارجی میوه است و مایعی به رنگ متمایز زرد متمایل به سبز از آن حاصل می‌شود که رایحه‌ی مرکباتی تندی دارد. این رایحه شبیه رایحه‌ی روغن پرتقال شیرین است اما بوضوح از آن تلخ تر و گیاهی تر می‌باشد. این روغن معمولا برای خوش طعم کردن و چاشنی دادن به نوشیدنی‌های میوه‌ای و به عنوان یک ماده‌ی عطرآگین رایج و متعارف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این روغن یکی از ترکیبات اصلی در گستره‌ی عطرهای با آکورد مرکباتی می‌باشد. همانند سایر نت‌های مرکبات، گریپ فروت یک نت قدرتمند و غالب در نت‌های بالایی است، و شروع خوشمزه و تازه‌ای به ترکیب می‌دهد و مقدمه‌ای زنده برای نت‌های میانی پایه ایجاد می‌کند. بسته به نوع گریپ فروت، مشخصات وابسته به بویایی روغن ممکن است از تندی و تیزی در گریپ فروت سفید رنگ تا شیرینی و  لذیذ بودن و ملایمت انواع قرمز و صورتی متغیر باشد. اخیراً 

اگر به دنبال یک عطر با رایحه‌ی منحصر به فرد گریپ فروت باشد، فارماسیستا گریپ فروت خانم ها (Farmacista’s Grapefruit) را امتحان کنید. پائولو ورانجس اسانس گریپ فروت را برای ایجاد یک رایحه‌ی پاک و بی نقص، تازه و تند به کار گرفته است که واقعا احساس ما را تقویت می‌کند و ما را سرحال می‌آورد.

It is one of the main ingredients in a range of perfumes with a fine citrusy accord. Same as the rest of the citrus notes, grapefruit is predominately powerful in top notes, it lends a zesty and fresh start to the composition, and provides lively introduction to the middle and base notes. Depending on the sort of the grapefruit, the olfactory properties of the oil may vary from bitter and sharp notes of white grape, to sweet, delicate and milder nuances of red and pink sorts. Recently, the grapefruit 'bitter-green-woody' nuance has become popular in perfumery as a variation of the classical Eau de Cologne theme and it is used for creation of both female and male perfumes.

Perfect examples of two grapefruit-influenced unisex fragrances are Jo Malone’s Grapefruit and Assam and Grapefruit, from the Tea Collection. The former is inspired by the British tradition of daily tea ritual, and delivers refreshing and invigorating scent of grapefruit as from the first morning cup of tea. Guerlain’s Aqua Allegoria Pamplelune is a sparkling and fresh eau de toilette for women, designed to be reminiscent of taking a walk in the garden.

More delicate, sweet and fresh interpretation of grapefruit is offered in the sparkling composition of Pink Grapefruit by Floris. This unisex fragrance combines notes of pink grapefruit, grapefruit blossom and sandalwood. Another lovely fragrance based on pink grapefruit is Pink Grapefruit by Bath and Body Works. It delivers a splash of freshness in the top notes, which are composed of orange and pink grapefruit.


بیشتر

عطر با رایحه گریپ فروت Grapefruit 

 • خرید محصول

  ادو تویلت زنانه پاکو رابان الترا ویولت سامر پاپ  80 میلPaco Rabanne Ultraviolet Summer Pop for women Eau De Toilette For women 80 mlعطر الترا ویولت سامر پاپ که از فریبندگی و هیپنوتیزم شدن توسط عشق الهام گرفته شده دارای رایحه ای لطیف و سرشار از جذابیت می باشد برای سفارش پیامکی کافی است کد c782 را به شماره 10005420 ارسال نمایید.

  198,000 تومان ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • خرید محصول

  ادو تویلت مردانه پاکو رابان الترا ویولت سامر پاپ  میلPaco Rabanne Ultraviolet Man Summer Pop for men Eau De Toilette For Men گروه بویایی: آروماتیک چوب و مرکبات برای سفارش پیامکی کافی است کد c781 را به شماره 10005420 ارسال نمایید.

  179,000 تومان ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • خرید محصول

  ادو تویلت مردانه پاکو رابان اینویکتوس 50 و 100 میل Paco Rabanne Invictus Eau De Toilette For Men 50-100mlاین عطر در جولای 2013 عرضه شد که معادل لاتین آن invincible (شکست ناپذیر) و به معنای قدرت،تحرک و انرژی می باشد برای سفارش پیامکی کافی است کد c777 را به شماره 10005420 ارسال نمایید.

  190,000 تومان ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • خرید محصول

  ادو تویلت زنانه پاکو رابان بلک ایکس اس پتیشن 80 میلPaco Rabanne Black XS Potion Eau De Toilette For Women 80mlبلک ایکس اس بعنوان سمبلی از عشق واقعی تصور می شود برای سفارش پیامکی کافی است کد c774 را به شماره 10005420 ارسال نمایید.

  205,000 تومان ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • خرید محصول

  ادو تویلت زنانه پاکو رابان میلیون لیدی ئی مای گلد 30 و 50 و 80 میل Paco Rabanne Lady Million Eau My Gold Eau De Toilette For Women  30-50-80 mlویژگی های اصلی لیدی میلوینها که لوکس بودن و تجمل گرایی می باشد برای سفارش پیامکی کافی است کد c766 را به شماره 10005420 ارسال نمایید.

  140,000 تومان ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • خرید محصول

  ادو تویلت مردانه وان میلیون دلار پاکو رابان 100 میل Paco Rabanne 1 Million $ Eau De Toilette For Men 100mlعطری جذاب و خاصمناسب همه سنین و آقایانمناسب مجالس رسمی برای سفارش پیامکی کافی است کد c823 را به شماره 10005420 ارسال نمایید.

  295,000 تومان ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • خرید محصول

  ادو تویلت مردانه وان میلیون 50 و 100 میل Paco Rabanne 1 Million Eau De Toilette For Men 50-100mlعطری جذاب و خاصمناسب همه سنین و آقایانمناسب مجالس رسمی برای سفارش پیامکی کافی است کد c752 را به شماره 10005420 ارسال نمایید.

  187,000 تومان ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود

لیست مقایسه محصولات

انصراف
جستجوی پیشرفته
فیلترهای فعال:
  موجود بودن
  وضعیت
  قیمت
  کشور سازنده
  سال تولید
  کمپانی تولید کننده
  فصل مناسب برای مصرف

  تازه ترین مطالب

  دسته بندی سوالات متداول

  پیگیری سفارش

  جهت مشاهده اطلاعات سفارش خود کد پیگیری سفارش را وارد نمایید: