عطر با رایحه‌ی چوب و خزه

نت‌های چوبی مطمئن و منعطف هستند، و به عنوان برگ برندۀ یک عطرساز ماهر، اساس ترکیب را فراهم می‌کنند و عناصر دیگر را بنا به خواص بویشی‌شان تقویت می کنند. تعداد کمی از نت‌های چوبی به عنوان نت بالا یا وسط به کارمی‌روند، مانند چوب بلسان بنفش  rosewood.

مشخصات بویی چوب‌ها بسته به درختان مختلف شدیدا تغییر می‌کند. بعضی از آنها بو...

عطر با رایحه‌ی چوب و خزه

نت‌های چوبی مطمئن و منعطف هستند، و به عنوان برگ برندۀ یک عطرساز ماهر، اساس ترکیب را فراهم می‌کنند و عناصر دیگر را بنا به خواص بویشی‌شان تقویت می کنند. تعداد کمی از نت‌های چوبی به عنوان نت بالا یا وسط به کارمی‌روند، مانند چوب بلسان بنفش  rosewood.

مشخصات بویی چوب‌ها بسته به درختان مختلف شدیدا تغییر می‌کند. بعضی از آنها بوی پایدار و فنولی phenolic دارند، مانند چوب گایاک guiacwood . بعضی دیگر بوی تند و تلخی دارند و یادآور یک بسته مداد نو و جدید هستند، مانند چوب سرو  cedarwood. بعضی چوب‌ها هم بوی خامه‌ای، شیری، شامه‌نواز و عمیقا ملایمی دارند، مانند چوب صندل sandalwood . نت‌های چوبی‌ای هم وجود دارد که به قدری خاص هستند که کل ترکیب را تحت تاثیر قرار می‌دهند: چوب آگار / عود Agarwood/Oud به قدری بوی پیچیده و قوی دارند که بوهای آجیلی، چوبی، کهنگی و نا، و حتی کافور را نیز دربرمی گیرند (بر‌آنها اثر می‌گذارند)، و محصولات جانبی درخت Aquillaria برای درمان بیماری قارچی نیز مفید است. نت کاج pine یا صنوبر fir ، به لطف تداعی معانی ما را به یاد فصل‌های خاصی می‌اندازند.

بعضی نت‌های چوبی با روش‌های طبیعی تهیه می‌شوند، مانند خیساندن و تقطیر تراشه‌های واقعی چوب. نت‌های دیگر و همچنین بعضی از آنهایی که می‌توان با روش طبیعی به دست آورد با ساخت آزمایشگاهی تهیه می‌شوند. دلیل این کار پایداری عطرها، مقرون به صرفه بودن و ایمنی است.

خس‌خس و نعنای هندی استثناهای جالب این گروه از نت‌های چوبی هستند، چون خس‌خس در واقع یک نوع علف است که سیستم ریشه‌ای پیچیده‌ای دارد و نعنای هندی برگ یک بوته شرقی است، اما ویژگی بویشی آنها چوبی است و درنتیجه در این دسته جای می‌گیرند. نت‌های چوبی بهترین پایه برای عطرهای مردانه هستند، آن هم به دلیل تداعی معنی نیرومندی که درخت‌ها به ذهن می‌آورند و نه بوی آنها، اما انعطاف پذیری این نت‌ها موجب می‌شود بتوان به عنوان پایه عطرهای زنانه و مشترک هم از آنها استفاده کرد. درحقیقت عطرهای معدودی هستند که حداقل از یک نت چوبی در ترکیبشان استفاده نشده باشد.

خزه‌ها زیرگروهی از این نت هستند زیرا ارگانیسم گلسنگی انگلی دارند و روی درخت‌ها رشد می‌کنند، مانند خزه درختی (Evernia furfuracea) و گلسنگ (Evernia prunastri) . پروفایل بویی خزه‌ها غیرقابل جایگزینی است، با این حال در صنعت عطرسازی تلاش زیادی شده تا مولکول‌هایی با همان بو ایجاد کنند زیرا این مواد از طرف انجمن عطرسازی بین‌المللی (IFRA) سهمیه‌بندی شده‌است.

خزه‌ها بوی جوهری- تلخی دارند و تیرگی عمیق و نگران‌کننده و رنگ سبز تیره‌ای که دارند کف جنگل را در فصل پاییز تداعی می‌کند. به همین دلیل به عنوان تقویت‌کنندۀ خانوادۀ عطرهای سرخسی و چایپری chypre استفاده می‌شوند؛ درحقیقت، گلسنگ یک پای آکورد سه گانه‌ای است که اساس این دو دسته را تشکیل می‌دهد. ویژگی این نت‌ها زمینی، افسرده، درون‌نگر و تیره است و به رایحه‌های قدیمی حالت متمایزی می‌دهد.

بیشتر

عطر با رایحه چوب و خزه WOODS AND MOSSES 

  • خرید محصول

    ادو تویلت مردانه پاکو رابان پور هومPaco Rabanne POUR HOMME Eau De Toilette For menعطر پورهوم از قدیمی ترین محصولات پاکو رابان می باشد که رایحه ای آرامش بخش دارد برای سفارش پیامکی کافی است کد c785 را به شماره 10005420 ارسال نمایید.

    165,000 تومان ناموجود
    0 نقد(ها)
    بیشتر
    ناموجود
  • خرید محصول

    ادو تویلت زنانه پاکو رابان الترارد Paco Rabanne Ultrared Eau De Parfum For women  این عطر که بطری آن به رنگ قرمز و صورتی می باشد از اسانس های توت فرنگی تشکیل شده است و بین عطرهای ترش و شیرین طبقه بندی می شود. برای سفارش پیامکی کافی است کد c784 را به شماره 10005420 ارسال نمایید.

    210,000 تومان ناموجود
    0 نقد(ها)
    بیشتر
    ناموجود
  • خرید محصول

    ادو تویلت مردانه پاکو رابان الترارد 100 میلPaco Rabanne Ultrared Men  Eau De Toilette For men 100 mlپاکو رابان الترارد رایحه ای از مرکبات برای مردان جذاب می باشد برای سفارش پیامکی کافی است کد c783 را به شماره 10005420 ارسال نمایید.

    167,000 تومان ناموجود
    0 نقد(ها)
    بیشتر
    ناموجود
  • خرید محصول

    ادو تویلت مردانه پاکو رابان الترا ویولت سامر پاپ  میلPaco Rabanne Ultraviolet Man Summer Pop for men Eau De Toilette For Men گروه بویایی: آروماتیک چوب و مرکبات برای سفارش پیامکی کافی است کد c781 را به شماره 10005420 ارسال نمایید.

    179,000 تومان ناموجود
    0 نقد(ها)
    بیشتر
    ناموجود
  • خرید محصول

    ادو پرفیوم زنانه پاکو رابان الترا ویولت Paco Rabanne Ultraviolet Eau De Parfum For womenاین عطر در گروه رایحه گل های شرقی دسته بندی میشه و بسیار قوی و تاثیر گذار می باشد برای سفارش پیامکی کافی است کد c780 را به شماره 10005420 ارسال نمایید.

    160,000 تومان ناموجود
    0 نقد(ها)
    بیشتر
    ناموجود
  • خرید محصول

    ادو تویلت مردانه پاکو رابان التراویولت 50 و 100 میلPaco Rabanne Ultraviolet Eau De Toilette For Men 50-100 ml عطر الترا ویولت مردانه پاکو رابان بسیار محبوب و پر طرفدار می باشد،این عطر شدیدتر و تحریک آمیز تر از ورژن زنانه خود می باشد برای سفارش پیامکی کافی است کد c779 را به شماره 10005420 ارسال نمایید.

    135,000 تومان ناموجود
    0 نقد(ها)
    بیشتر
    ناموجود
  • خرید محصول

    ادو پرفیوم زنانه پاکو رابان المپیا 30 و 50 و 80 میل Paco Rabanne Olympea Eau de Parfum For women 30-50-80mlعطر المپیا تداعی گر اساطیر و الهه های مدرن یونان که سمبل قدرت،تحرک و پیروزی بوده اند می باشد. برای سفارش پیامکی کافی است کد c778 را به شماره 10005420 ارسال نمایید.

    0 تومان ناموجود
    0 نقد(ها)
    بیشتر
    ناموجود
  • خرید محصول

    ادو تویلت مردانه پاکو رابان اینویکتوس 50 و 100 میل Paco Rabanne Invictus Eau De Toilette For Men 50-100mlاین عطر در جولای 2013 عرضه شد که معادل لاتین آن invincible (شکست ناپذیر) و به معنای قدرت،تحرک و انرژی می باشد برای سفارش پیامکی کافی است کد c777 را به شماره 10005420 ارسال نمایید.

    190,000 تومان ناموجود
    0 نقد(ها)
    بیشتر
    ناموجود
  • خرید محصول

    ادو تویلت زنانه پاکو رابان بلک ایکس اس بی ا لجند دبی هری 80 میلPaco Rabanne Black XS Be a Legend Debbie Harry Eau De Toilette For Women 80mlاین عطر الهام گرفته شده از موسیقی راک می باشد. برای سفارش پیامکی کافی است کد c776 را به شماره 10005420 ارسال نمایید.

    260,000 تومان ناموجود
    0 نقد(ها)
    بیشتر
    ناموجود
  • خرید محصول

    ادو تویلت زنانه پاکو رابان بلک ایکس اس پتیشن 80 میلPaco Rabanne Black XS Potion Eau De Toilette For Women 80mlبلک ایکس اس بعنوان سمبلی از عشق واقعی تصور می شود برای سفارش پیامکی کافی است کد c774 را به شماره 10005420 ارسال نمایید.

    205,000 تومان ناموجود
    0 نقد(ها)
    بیشتر
    ناموجود
  • خرید محصول

    ادو تویلت زنانه پاکو رابان بلک ایکس اس Paco Rabanne Black XS for her Eau De Toilette For Womenعطر ایکس اکس بلک زنانه که باب میل بیشتر خانمها می باشد برای سفارش پیامکی کافی است کد c773 را به شماره 10005420 ارسال نمایید.

    180,000 تومان ناموجود
    0 نقد(ها)
    بیشتر
    ناموجود
  • خرید محصول

    ادو تویلت مردانه پاکو رابان بلک ایکس اس بی ا لجند ایگی پاپ 100 میل Paco Rabanne Black XS Be a Legend Iggy Pop  Eau De Toilette For Men 100mlاین عطر الهام گرفته شده از موسیقی راک می باشد برای سفارش پیامکی کافی است کد c772 را به شماره 10005420 ارسال نمایید.

    225,000 تومان ناموجود
    0 نقد(ها)
    بیشتر
    ناموجود

لیست مقایسه محصولات

انصراف
جستجوی پیشرفته
فیلترهای فعال:
    موجود بودن
    وضعیت
    قیمت
    کشور سازنده
    سال تولید
    کمپانی تولید کننده

    تازه ترین مطالب

    دسته بندی سوالات متداول

    پیگیری سفارش

    جهت مشاهده اطلاعات سفارش خود کد پیگیری سفارش را وارد نمایید: