لیست محصولات این تولید کننده تامپکس (Tampax)

تامپکس (Tampax) محصولی از شرکت پراکتر اند گمبل (P&G)


تامپکس چيزی بيش از يک برند تامپون (پنبه های قاعدگی) است. تامپکس به شما کمک مي کند تا با اعتماد به نفس ايستاده، فعاليت کنيد و بدون محدوديت زندگی کنيد. فرقی ندارد شما دوست داريد چه کاری انجام دهيد، به هر حال تامپکس از شما محافظت می کند.
از زمانيکه دکتر ارل هاس در سال 1931 درخواست ثبت اختراع اولين تامپون (پنبه قاعدگی) را داد، تامپکس در سرتاسر جهان به زنان کمک می کند تا دوران قاعدگی شان را مانند روزهای عادی زندگی شان سپری کنند.
در برخی مناطق جهان بسياری از دختران هر ماه بدليل عدم دسترسی به منابع لازم جهت مديريت دوران قاعدگی شان, از مدارس غيبت می کنند. برای حل اين مشکل شرکت پروکتر اند گمبل با استفاده از برندهای تامپکس و آلويز, برنامه Protecting Futures را طراحی کردند که اين برنامه به تحصيل در دوران بلوغ و حفاظت از زنان در 17 کشور در حال توسعه کمک های قابل توجهی کرده است.


نحوه مصرف
1) تامپون را باید چند وقت یکبار عوض کرد؟
هرگز تامپون را دیرتر از 8 ساعت تعویض نکنید. اگر فکر می کنید که لازم است که تامپون را زودتر از 4 ساعت تعویض نمایید احتمالا باید از تامپونی با قدرت جذب بالاتر استفاده کنید. از طرف دیگر اگر تامپون را بعد از 8 ساعت تعویض نمودید ولی متوجه شدید که تامپون هنوز اشباع نشده و الیاف سفید همچنان نمایان است می توانید از تامپونی با قدرت جذب پایین تر استفاده کنید. تعویض زود به زود تامپون باعث اختلال در توانایی جذب تامپون می شود، چون تامپون برای افزایش حجم و جذب بیشتربه کمی رطوبت احتیاج دارد ودر صورت تعویض سریع فرصت مرطوب شدن نمی یابد.
2) چه طور می توان زمان تعویض تامپون را متوجه شد؟
به طور کلی تامپون ها باید هر 4-8 ساعت تعویض شوند و هرگز بیش تر از 8 ساعت از یک تامپون استفاده نشود. ولی در این جا راهنمایی هایی در زمینۀ زمان تعویض تامپون می آوریم: تامپون باید به راحتی خارج شود. اگر هنوز چسبیده است و یا خشک است احتمالا به اندازۀ کافی در محل باقی نمانده است تا خون قاعدگی را به خود جذب نماید. از طرف دیگر اگر هنگام رفتن به دستشویی متوجه شدید که نخ خارج شده از تامپون با خون قاعدگی مرطوب شده است، احتمالا کاملا اشباع شده است و باید تعویض شود. هرچه شما شناخت بهتری از میزان خونریزی خود داشته باشید، تشخیص زمان تعویض تامپون و میزان قدرت جذب مورد نیاز ساده تر خواهد بود.
3) آیا می توان از تامپون ها در طول شب استفاده نمود؟
بله. تامپون های تامپکس می توانند به مدت 8 ساعت در طی شب یا روز استفاده شوند. تامپون ها در عین ایجاد محافظت کامل به هیچ وجه از جای خود تکان نمی خورند حتی اگر هنگام خواب زیاد غلط بخورید. فقط به یاد داشته باشید که بلافاصله قبل از خواب یک تامپون جدید استفاده کرده و هنگام بیدار شدن در اولین فرصت آن را تعویض نمایید. اگر شما معمولا بیش از 8 ساعت می خوابید پس باید از نوارهای بهداشتی آلویز به جای تامپون استفاده نمایید. تامپون حتما باید پس از 8 ساعت تعویض شود.
4) چه سایزی از تامپون مناسب تر است؟
بهتر است تاحدامکان کمترین میزان جذب را انتخاب نمایید. همیشه به یاد داشته باشید هیچگاه تامپون را بیش از 8 ساعت نگه ندارید. بهترین نوع تامپون برای شما راحت ترین آنها هم هست.
5) چه طور میتوان تشخیص داد که تامپون مناسب تر است یا پد؟
این کاملا به انتخاب خودتان بستگی دارد. بعضی از خانم ها معتقدند استفاده از تامپون باعث می شود تا در فعالیت های معمول روزانه حتی شنا کردن، خللی ایجاد نشود، ولی انتخاب نوع محافظت (پد یا تامپون) کاملا به خودتان بستگی دارد.
6) آیا هنگام استفاده از تامپون نیازی به استفادۀ هم زمان پد هم هست؟
گاهی بهتر است در ابتدا تا زمانی که نوع مناسب تامپون و زمان مناسب تعویض آن را پیدا می کنید هم زمان از یک پد بهداشتی روزانه آلویز هم استفاده کنید.
7) آیا انتخاب نوع تامپون به جثۀ فرد هم بستگی دارد؟
هیچ مدرک علمی دال بر اینکه خانم هایی با جثۀ کوچک تر باید از تامپون هایی با طراحی خاص استفاده کنند وجود ندارد. خانم های بسیار ریز جثه ( قد کوتاه و یا بسیار لاغر) هم می توانند کودکانی با وزن طبیعی به دنیا بیاورند، و این بدان معنی است که اندازۀ فیزیکی دستگاه تناسلی ان ها طبیعی است. اندازۀ تامپون انتخابی به میزان خونریزی بستگی دارد و نه به جثۀ فرد. ولی زنانی که درشت هیکل و یا چاق هستند می توانند برای محافظت بیشتر هم زمان از یک پد بهداشتی روزانه هم استفاده کنند.
8) آیا تامپون ها نشتی دارند؟
نشت تامپون به چند دلیل ممکن است اتفاق بیافتد:
ظرفیت جذب تامپون کامل شده باشد، به خوبی داخل واژن وارد نشده باشد، ویا شما تامپونی با قدرت جذب متناسب با میزان خونریزی خود انتخاب نکرده باشید. به خاطر داشته باشید که تامپون ها به عنوان در پوش عمل نمی کنند.
بعضی از خانم ها به دلیل فرم واژنشان با نشتی روبه رو می شوند. برای محافظت بیشتر می توان ازپد روزانۀ Always به همراه تامپون استفاده کرد.
 
9) آیا لازم است در هر نوبت مراجعه به دستشویی تامپون را تعویض نمود؟
خیر. ادرار از مجرای ادراری خارج می شود و مدفوع از مقعد خارج که هر دو خروجی های متفاوتی دارند. تامپون وارد واژن می شود که ورودی آن بین مجرای ادراری و مقعد قرار دارد. فقط لازم است هنگام اجابت مزاج و یا ادرار نمودن نخ تامپون را از الوده شدن حفظ نمایید. هنگان ادرار کردن آن را به سمت عقب و هنگام اجابت مزاج آن را به سمت جلو بکشید و نگه دارید. همیشه با یاد داشته باشید که خود را از جلو به سمت عقب بشویید و خشک کنید تا از آلودگی واژن به وسیلۀ باکتری های مدفوع جلو گیری کنید. اگر خود تامپون، و نه نخ آن، از ادرار اشباع شود بدان معنی است که تامپون درست وارد واژن نشده است. در این حالت آن را خارج نموده و از یک تامپون جدید استفاده نمایید.
10) آیا حضور تامپون پس از ورود به بدن قابل احساس است؟
نه، اگر تامپون به درستی وارد شده باشد، اصلا نباید احساس شود. اگر آنرا در بدن خود احساس می کنید باید آن را خارج نموده و یک تامپون جدید وارد نمایید.
11) آیا تامپون ها مانند در پوشی جلوی خونریزی را می گیرند؟
تامپون ها مایعات ناشی از قاعدگی را در داخل واژن جذب می نمایند. تامپون ها نمی توانند جلوی جریان قاعدگی را بگیرند حتی اگر هنوز کاملا اشباع نشده باشند. به محض اینکه تامپون اشباع شود شروع به نشت کردن می کند.
12) آیا می توان از تامپون ها برای ترشحات غیر قاعدگی واژینال استفاده نمود؟
خیر، تامپون های تامپکس تنها باید در هنگام قاعدگی استفاده شوند. به خاطر داشته باشید که مقدار اندک ترشحات کاملا طبیعی است و شما می توانید برای این منظور از پد های بهداشتی روزانه آلویزاستفاده کنید. اگر احساس می کنید میزان ترشحات شما بین دو دورۀ قاعدگی بسیار زیاد است حتما به پزشک مراجعه نمایید.
13) آیا می توان از دو تامپون هم زمان استفاده نمود؟
خیر، تنها از یک تامپون در آن واحد استفاده نمایید. متناسب با نیاز خود تامپونی با حداقل میزان جذب را انتخاب نمایید. اگرنگران هستید که میزان خونریزی زیادی دارید از تامپون های با قدرت جذب بسیار بالا Super Plus استفاده نمایید. ویا هم زمان با تامپون از یک پد بهداشتی روزانه آلویز هم استفاده نمایید.
14) آیا ممکن است تامپون در داخل بدن گم شود؟
به هیچ وجه. تامپون وارد واژن می شود، در انتهای واژن دهانۀ رحم قرار دارد. دهانۀ رحم قطری به اندازۀ یک سر سوزن دارد که برای عبور تامپون بسیار کوچک است. از طرف دیگر تامپون توسط دیواره های واژن در جای خود محکم قرار می گیرد تا وقتی که نخ آن را به آرامی بیرون بکشید.
15) اگر نخ خارج کننده تاکپون قطع شود چه باید کرد؟
احتمال بروز چنین حادثه ای بسیار اندک است ولی حتی ا گر هم چنین اتفاقی بیافتد معمولا بسیار ساده است که با انگشت آن را خارج نمایید. دستانتان را خوب بشویید و بدن خود را در همان حالتی که تامپون را وارد نموده اید قرار دهید و تامپون را خارج نمایید. اگر به هیچ وجه نمی توانید این کار را انجام دهید بلافاصله به پزشک مراجعه نمایید. به یاد داشته باشید که تامپون به هیچ وجه نباید بیش از 8 ساعت در داخل بدن بماند.
16) آیا امکان دارد که تامپون بیرون بیافتد؟
اگر تامپون به خوبی وارد شده باشد توسط عضلات موجود در اطراف دهانۀ واژن در جای خود محکم قرار می گیرد و بیرون نمی آید.
17) اگر تامپون گیر کرد چه باید کرد؟
تامپون به جایی گیر نمی کند اگر احساس می کنید تامپون به سختی خارج می شود، چند راه حل دارد: ابتدا سعی کنید آرام باشید ممکن است مضطرب باشید و عضلات خود را منقبض کرده باشید. دوم اینکه ممکن است لازم باشد تامپون را برای مدت بیشتری در داخل واژن نگه دارید تا میزان کافی از مایعات قاعدگی را به خود جذب نموده و نرم شود. و سوم اینکه ممکن است برای خارج نمودن تامپون خیلی زود باشد، گرچه به یاد داشته باشید که هیچگاه تامپون را دیرتر از 8 ساعت تعویض ننمایید.

بیشتر

لیست مقایسه محصولات

انصراف
 • خرید محصول

   تامپکس سوپربا قدرت جذب بالا (3 قطره)مناسب براي خونريزي متوسط تا زیادانبساط و تغيير شکل متناسب با واژن در هنگام قاعدگي که بيشترين محافظت و راحتي را فراهم می آوردداراي اپليکاتور کاغذی به منظور سهولت در استفادهداراي بسته بندي جداگانه براي حمل آسان و بهداشت بيشترحاوی 20 عدد تامپون برای سفارش پیامکی کافی است کد c693 را به شماره 10005420 ارسال نمایید.

  20,000 تومان ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • خرید محصول

  تامپکس معمولیبا قدرت جذب بالا (2 قطره)مناسب براي خونريزي کم تا متوسطانبساط و تغيير شکل متناسب با واژن در هنگام قاعدگي، بيشترين محافظت و راحتي را فراهم می آوردداراي اپليکاتور کاغذی به منظور سهولت در استفادهداراي بسته بندي جداگانه براي حمل آسان و بهداشت بيشترحاوی 20 عدد تامپون برای سفارش پیامکی کافی است کد c692 را به شماره 10005420 ارسال نمایید.

  16,000 تومان ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • خرید محصول

  تامپکس کامپک سوپربا قدرت جذب بالا (3 قطره)مناسب براي خونريزي متوسط تا زیادانبساط و تغییر شکل متناسب با واژن در هنگام قاعدگی، بیشترین محافظت و راحتی را فراهم می آوردداراي اپليکاتور پلاستیکی به منظور سهولت در استفادهدارای بسته بندی جداگانه برای حمل آسان و بهداشت بیشترحاوی 20 عدد تامپون برای سفارش پیامکی کافی است کد c691 را به شماره 10005420 ارسال نمایید.

  16,000 تومان ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • خرید محصول

  تامپکس کامپک معموليبا قدرت جذب بالا (2 قطره)مناسب براي خونريزي کم تا متوسطانبساط و تغییر شکل متناسب با واژن در هنگام قاعدگی، بیشترین محافظت و راحتی را فراهم آوردداراي اپليکاتور پلاستیکی به منظور سهولت در استفادهدارای بسته بندی جداگانه برای حمل آسان و بهداشت بیشترحاوی 20 عدد تامپون برای سفارش پیامکی کافی است کد c690 را به شماره 10005420 ارسال نمایید.

  20,000 تومان ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود

لیست مقایسه محصولات

انصراف